2 Bertil Vallien "Resting Head" Skulptur Glas 2000-tal

2957a_8dc573e6a4582b7_med.jpeg
  • 2957a_8dc573e6a4582b7_sm.jpeg
  • 2957b_8dc573e6ba1f9f8_sm.jpeg
  • 2957c_8dc573e6cfa9faa_sm.jpeg
  • 2957d_8dc573e6e4155cc_sm.jpeg
  • 2957e_8dc573e6fa19963_sm.jpeg
  • 2957f_8dc573e7105eff7_sm.jpeg

Bertil Vallien född 1938

Liggande skulptur modell "Resting head"

Sandgjuten glasmassa med infällt ansikte i polykroma färger

Signerad: B.Vallien Kosta Boda 7174009

Limiterad: 100 exemplar

Inkluderar svart läderkudde

Höjd: 9 cm

Längd: 14 cm

Konditionsrapport: Inga anmärkningar

Bertil Vallien "Resting Head" Sculpture Glass 21th century

Bertil Vallien born in 1938

Reclining sculpture model "Resting head"

Sand-cast glass mass with recessed face in polychrome colours

Signed: B.Vallien Kosta Boda 7174009

Limited: 100 copies

Includes black leather cushion

Height: 9 cm

Length: 14 cm

Condition report: No remarks

  • Skick:Begagnat

Värdering8 000 - 10 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

Norrlands Auktionsverk AB

Formvägen 3

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211

info@norrlandsauktionsverk.se

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.