6 Bertil Vallien Skulptur Kosta Boda Unik 1900-tal

2928a_8dc56f8d0979af4_med.jpeg
  • 2928a_8dc56f8d0979af4_sm.jpeg
  • 2928b_8dc56f8d1c44e7c_sm.jpeg
  • 2928c_8dc56f8d2efe5c9_sm.jpeg
  • 2928d_8dc56f8d44aa064_sm.jpeg
  • 2928e_8dc56f8d5610aaf_sm.jpeg
  • 2928f_8dc56f8d686edfb_sm.jpeg
  • 2928g_8dc56f8d7b1abc9_sm.jpeg

Konstnär född: 1938

Glasskulptur tillverkad av sandgjutet glas föreställande figurapplikation i gula, röda och gröna färger.

Signerad: B Vallien Kosta Boda BVAUN 979330 Unique

Höjd: 12 cm.

Bredd: 18,5 cm.

Djup: 9,5 cm.

Konditionsrapport: Minimalt nagg nedtill. Inga övriga anmärkningar.

Bertil Vallien Sculpture Kosta Boda Unique 20th- century

Artist born: 1938

Glass sculpture made of sand cast glass representing figure application in yellow, red and green colors.

Signed: B Vallien Kosta Boda BVAUN 979330 Unique

Height: 12 cm.

Width: 18.5 cm.

Depth: 9.5 cm.

Condition report: Minimal nick at the bottom. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering3 500 - 4 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

Norrlands Auktionsverk AB

Formvägen 3

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211

info@norrlandsauktionsverk.se

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.