6 Bertil Vallien Skulptur Kosta Boda Unik 1900-tal
Konstnär född: 1938
Glasskulptur tillverkad av sandgjutet glas föreställande figurapplikation i gula, röda och gröna färger.
Signerad: B Vallien Kosta Boda BVAUN 979330 Unique
Höjd: 12 cm.
Bredd: 18,5 cm.
Djup: 9,5 cm.
Konditionsrapport: Minimalt nagg nedtill. Inga övriga anmärkningar.
Bertil Vallien Sculpture Kosta Boda Unique 20th- century
Artist born: 1938
Glass sculpture made of sand cast glass representing figure application in yellow, red and green colors.
Signed: B Vallien Kosta Boda BVAUN 979330 Unique
Height: 12 cm.
Width: 18.5 cm.
Depth: 9.5 cm.
Condition report: Minimal nick at the bottom. No other remarks.
- Skick:Begagnat
Värdering | 3 500 - 4 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
*Följerätt tillkommer |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.