3 Edward Hald 1883-1980 Skål Orrefors 1948

2907a_8dc53c483b64cba_med.jpeg
  • 2907a_8dc53c483b64cba_sm.jpeg
  • 2907b_8dc53c484cb5d41_sm.jpeg
  • 2907c_8dc53c48601d2c4_sm.jpeg
  • 2907d_8dc53c48749a0e3_sm.jpeg
  • 2907e_8dc53c488659eca_sm.jpeg

Skål i glas tillverkad i slipgraalsteknik.

Signerad: Orrefors Sweden S. Graal nr 1208 Edward Hald

Höjd: 5 cm.

Längd: 14 cm.

Bredd: 11 cm.

Konditionsrapport: Inga anmärkningar.

Edward Hald 1883-1980 Skål Orrefors 1948

Glass bowl made in grinding grail technique.

Signed: Orrefors Sweden S. Graal no. 1208 Edward Hald

Height: 5 cm.

Length: 14 cm.

Width: 11 cm.

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

Norrlands Auktionsverk AB

Formvägen 3

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211

info@norrlandsauktionsverk.se

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.