1 Ingeborg Lundin 1921-1992 Vas Ariel Glas Orrefors 1970

2867a_8dc53b559bdf01d_med.jpeg
  • 2867a_8dc53b559bdf01d_sm.jpeg
  • 2867b_8dc53b55ad08761_sm.jpeg
  • 2867c_8dc53b55bfb77e5_sm.jpeg
  • 2867d_8dc53b55d3c2e66_sm.jpeg
  • 2867e_8dc53b55e5c1c89_sm.jpeg
  • 2867f_8dc53b55f6041c3_sm.jpeg
  • 2867g_8dc53b5607888f6_sm.jpeg

Vas tillverkad i arielteknik i rödbruna färger.

Signerad: Orrefors Ariel NR. 218-E Ingeborg Lundin

Höjd: 15,5 cm.

Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Mindre tillverkningsdefekter. Inga övriga anmärkningar.

Ingeborg Lundin 1921-1992 Vase Ariel Glass Orrefors 1970

Vase made in ariel technique in red-brown colors.

Signed: Orrefors Ariel NO. 218-E Ingeborg Lundin

Height: 15.5 cm.

Condition report: Minor age-related wear. Minor manufacturing defects. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering6 000 - 7 000 SEK
Köparprovision (inkl. moms)25%
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

Norrlands Auktionsverk AB

Formvägen 3

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211

info@norrlandsauktionsverk.se

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.